Donalds Tramps kļuvis par ASV prezidentu – ietekme uz ekonomiku un finansēm

• ASV politika: Apskata veidošanas brīdī viss liecina, ka Donalds Tramps ir nākamais ASV prezidents. Mēs visi sagaidām, ka tas nozīmēs iespējamas pārmaiņas ASV politikā, taču faktiskajām politikas izmaiņām vajadzētu būt mērenākām, ņemot vērā iespējamo pretestību no Kongresa pat Republikāņu partijas iekšienē. Tomēr Trampam ir manevrēšanas iespējas, jo Republikāņu partija kontrolēs arī kongresu.
• ASV makro: īstermiņā ekonomiku neskars nenoteiktība, kas saistīta ar Trampa ievēlēšanas ietekmi – izaugsme turpināsies aptuveni 2% apmērā. Vidēja termiņa / ilgtermiņa prognoze: neskaidrāka, tomēr mēs domājam, ka lielāka protekcionisma un stingrākas imigrācijas politikas radītās negatīvās sekas, dominēs pār iespējamo pozitīvo ietekmi no atvieglota regulējuma, samazinātiem nodokļiem un samazinātiem infrastruktūras izdevumiem.
• ASV % likmju politika: Mēs joprojām sagaidām, ka Federālo Rezervju sistēma decembrī paaugstinās likmes, jo līdz tam laikam tirgi visticamāk būs stabilizējušies. Mēs sagaidām, ka Federālās Rezerves nākamgad likmes paaugstinās divas reizes (jūnijā un decembrī), lai kompensētu fiskālo atbalstu 2018.gadā. Mēs sagaidām, ka Tramps 2018.gadā nomainīs FED vadītāju Jellenu (Janet Yellen) un iecels agresīvākus federālo banku pārstāvjus.
• FX ietekme: EUR vērtība īstermiņā un vidējā termiņā pieaugs pret ASV dolāru (USD). EUR/USD kurss tuvākajās dienās pieaugs līdz 1.13-1.14. Mūsu 12M prognoze saglabājas 1.15. Mēs sagaidām, ka EUR/SEK un EUR/NOK kursi arī paaugstināsies šo notikumu ietekmē, taču kopumā skandināvu valūtas saglabāsies vājas līdz gada beigām. Mēs sagaidām, ka attīstības tirgu valūtas, ar MXN priekšgalā, krasi zaudēs pozīcijas Trampa uzvaras gadijumā.
• FI ietekme: 10 gadu ASV parāda vērtspapīru ienesīgums samazināsies par aptuveni ap 10 procentu bāzes punktiem, arī obligāciju ienesīgums tuvākajās dienās samazināsies. Vidējā termiņā:ASV parāda vērtspapīru ienesīgums pieaugs.
• Akcijas: Mēs sagaidām 5-10% kritumu pasaules akciju tirgos, taču izpārdošana nebūs ilga, ņemot vērā pieklājīgo globālo izaugsmi. Gaidāms, ka ASV pārspēs Eiropu un attīstības tirgus.

Plašāk – Danske Bank analītiķu apskatā par vēlēšanu rezultāta ietekmi