SIA Stiga RM palielinās finiera ražotnes jaudu

Danske Bank noslēgusi līgumu ar SIA Stiga RM par 4,5 miljonu eiro finansējuma piešķiršanu jaunu finiera ražošanas iekārtu iegādei Kuldīgā izvietotās finiera ražošanas rūpnīcas jaudas palielināšanai.

2015.gada sākumā tobrīd mežistrādes un transporta pakalpojumu sniegšanas biznesā strādājošā kompānija SIA Stiga RM iegādājās finiera ražotni no maksātnespējas procesā iesaistītās SIA “Kurzemes finieris”.

Danske Bank Latvijā vadītājs Raivis Kakānis pauž atzinību par līdz šim paveikto: “Pārsteidzoši, bet pusotra gada laikā jaunā saimnieka Andra Ramoliņa vadībā SIA Stiga RM finiera ražotne Kuldīgā ir spējusi ne vien atsākt finiera ražošanu, bet pilnībā noslogot tās ražošanas jaudas. Es gribētu to izcelt kā veiksmes stāstu un iedrošinājumu citiem uzņēmējiem, jo pārdomāta saimniekošana tik īsā termiņā ļāvusi ražotnei atdzimt, šobrīd darbojoties jau pavisam citā kvalitātē un mērogā. Esmu gandarīts, ka arī mums ir iespēja būt šī stāsta daļai kā uzņēmuma finanšu partnerim.”

Šobrīd finiera ražotne Kuldīgā saražo līdz pat tūkstoš simts kubikmetriem finiera mēnesī. Turklāt viss saražotais apjoms tiek pilnā apmērā pārdots, lielākoties – eksportā. Uzņēmums lēš, ka ieņēmumu apjoms no finiera pārdošanas 2016.gadā varētu sasniegt 3,5 miljonus eiro.

SIA Stiga RM valdes priekšsēdētājs Andris Ramoliņš norāda: ”Pirms pusotra gada finiera ražošanā bijām iesācēji, bet šobrīd praktiski visa saražotā produkcija - 98% tiek eksportēti. Saskatām lielu potenciālu jaunu produktu ražošanā un apjoma palielināšanā. Šī iemesla dēļ, pieņēmām lēmumu paātrināt rūpnīcas attīstību. Tik strauja attīstība nebūtu iespējama bez uzņēmuma vadošā personāla ieguldītā apjomīgā darba eksporta tirgu meklējumos un ražošanas procesu izpētē. Papildu atbalsts ir arī veiksmīgā sadarbība ar Kuldīgas pašvaldību un mūsu finanšu partneri – Danske Bank”.

Lai nodrošinātu finiera ražotnes tālāku attīstību, jau kopš rūpnīcas iegādes brīža SIA Stiga RM ir veikusi nepārtrauktas investīcijas gan ražošanai nepieciešamo zemes platību iegādei, gan telpu rekonstrukcijai un būvniecībai, gan iekārtu modernizācijai.

Par Danske Bank piešķirto finansējumu iegādātās iekārtas ļaus uzņēmumam trīskāršot ražošanas jaudas jau 2017.gada otrajā pusē, vienlaikus uzlabojot produkcijas kvalitāti un samazinot pašizmaksu.

SIA Stiga RM rūpnīca Kuldīgā pēc jaudas palielināšanas plānots izveidot 25 jaunas darba vietas.

Par Danske Bank Latvijā
Danske Bank ir Dānijā reģistrētās Danske Bank filiāle Latvijā. Danske Bank ir lielākā banka Dānijā un viena no vadošajām finanšu institūcijām Eiropā. Danske Bank Latvijā koncentrējas uz biznesa klientu un ar šiem klientiem saistītu privātpersonu apkalpošanu. Danske Bank Latvijā ir viena filiāle un 78 pilna laika darbinieki. Īstenojot atbildīgu un ilgtspējīgu saimniecisko darbību, Danske Bank Latvijā saņēmusi apliecinājumu par tās īstenotās prakses atbilstību Ilgtspējas indeksa bronzas kategorijai.


 

Papildu informācijai:
Ieva Zauere
Komunikācijas nodaļas vadītāja
Danske Bank Latvijā
Tel: +371 29 485 726
E-pasts: ieva.zauere@danskebank.lv
www.danskebank.lv