Valmieras stikla šķiedra piesaista aizdevumu ASV ražotnes paplašināšanai

2017.gada 30.martā Danske Bank un SEB banka noslēdza līgumu ar AS „Valmieras stikla šķiedra” par finansējumu 50.4 miljonu eiro apmērā ASV ražotnes paplašināšanai. Darījuma aģents ir Danske Bank, kura finansē 60% no aizdevuma. 

Valmieras stikla šķiedra piešķirto aizdevumu izmantos ASV ražotnes paplašināšanas projekta īstenošanai, kas paredz stikla šķiedras ražošanas (krāsns) un stikla šķiedras pārstrādes ražotnes izbūvi Amerikas Savienotajās Valstīs. Paplašināšanās ļaus palielināt Valmiera Glass Grupas kopējo ražošanas kapacitāti un konkurētspēju starptautiskajos tirgos, iegūt vēl lielāku ražošanas stabilitāti, sekmīgāk reaģēt uz aizvien pieaugošo tirgus pieprasījumu pēc stikla šķiedras produktiem.

Meitas uzņēmumu Valmieras stikla šķiedra dibināja 2014.gadā un šobrīd noris aktīvs darbs pie tā paplašināšanas - modernas stikla šķiedras ražošanas un pārstrādes ražotnes celtniecības. Ēkas celtniecību plānots pabeigt līdz 2017.gada novembrim, kad paredzēts uzsākt produkcijas ražošanu.

„Izbūvējot piekto stikla kausēšanas krāsni, kuras ražošanas kapacitāte plānota 50 000 tonnas sausa diega gadā, palielināsies Grupas kopējās ražošanas jaudas un tiks iegūta augstāka ražošanas stabilitāte. Augstāk minētais ir labs pamatakmens Grupas turpmākai veiksmīgai attīstībai,” norāda AS „Valmieras stikla šķiedra” valdes priekšsēdētājs Andre Schwiontek.

Valmieras stikla šķiedra plāno aizdevumu dzēst līdz 2024. gada martam, aizdevuma līguma nodrošinājumu sniedz visi Grupas uzņēmumi.

Danske Bank Latvijā vadītājs Raivis Kakānis: “Šis ir ilglaicīgi kopīgi izsvērts projekts, kura īstenošana ievērojami stiprinās Valmieras stikla šķiedra konkurētspēju pasaulē. Esam gandarīti par iespēju līdzdarboties tajā kā Valmieras stikla šķiedra finanšu partnerim.”

Ints Krasts, SEB bankas valdes loceklis: “Valmieras stikla šķiedra ir viens no vadošajiem uzņēmumiem savā jomā ar globālām ambīcijām. Šis darījums ir mērķtiecīgs solis uz priekšu šo ambīciju īstenošanā, un tas arī apliecina, ka mēs kā uzņēmuma finanšu partneris gribam un varam atbalstīt Latvijas uzņēmuma ekspansiju pasaulē. Mēs uzticamies Valmieras stikla šķiedra pārdomātajai biznesa stratēģijai un esam pārliecināti, ka šī projekta īstenošana palīdzēs nostiprināt kompānijas līderpozīcijas savā tirgus nišā”.

Par Valmiera Glass Grupu:

AS „Valmieras stikla šķiedra” un tās meitas uzņēmumi (Valmiera Glass Grupa) ir viens no vadošajiem stikla šķiedras ražotājiem Eiropā. Valmiera Glass Grupas kompānijas darbojas divos kontinentos trīs pasaules valstīs: Latvijā, Lielbritānijā un Amerikas Savienotajās Valstīs. AS „Valmieras stikla šķiedra” ražotnēm ir vairāk kā astoņdesmit gadu pieredze tekstilpārstrādē un to produkcija ir vērsta uz dažādiem rūpniecības tirgiem. Grupā ietilpst četri uzņēmumi: mātes sabiedrība AS „Valmieras stikla šķiedra” un trīs tās meitas sabiedrības - Valmiera Glass UK Ltd. Lielbritānijā, P-D Valmiera Glass USA Corp. un Valmiera Glass USA Trading Corp. Amerikas Savienotajās Valstīs.