Svarīgs paziņojums par sadarbību ar Danske Bank

Turpmāk Baltijas tirgos Danske Bank koncentrēsies tikai un vienīgi uz atbalsta sniegšanu Ziemeļvalstu klientu meitas uzņēmumiem, kā arī globālajām korporācijām ar nozīmīgu biznesa daļu Ziemeļvalstīs. Tas saistīts ar stratēģisku lēmumu pielāgot bankas darbību Baltijas valstīs atbilstoši mūsu ambīcijai koncentrēties uz Ziemeļvalstu reģiona klientiem.

Izmaiņas ir spēkā no 2018. gada 26. aprīļa, un tās ietekmē mūsu sadarbību ar vietējiem uzņēmumiem, kā arī klientiem-privātpersonām. Savukārt sadarbību ar starptautiskajiem klientiem šis lēmums neietekmē.

Pielāgojam mūsu darbību Baltijā stratēģijai koncentrēties uz Ziemeļvalstu klientiem

Lēmums ir stratēģisks, un tas ir balstīts mūsu ambīcijā koncentrēties uz Ziemeļvalstu reģiona klientiem. Baltijas valstīs mūsu Ziemeļvalstu klienti un globālās korporācijas ir klientu segments, kuram varam sniegt labākos risinājumus un vislielāko pievienoto vērtību.

Tāpēc mēs vēlamies pielāgot savu darbību Baltijā atbilstoši mūsu ambīcijai un panākt, ka mums nav vietējo klientu portfeļu ārpus Ziemeļvalstīm un Ziemeļīrijas. Tas ietvers arī mūsu piedāvājuma un servisa modeļa harmonizēšanu pāri robežām, lai Baltijas valstīs tas būtu tāds pat, kā, piemēram, Vācijā vai Polijā.

Ietekme uz mūsu sadarbību ar vietējiem uzņēmumiem un visiem klientiem – privātpersonām

Mēs, protams, turpināsim pildīt savas līgumsaistības atbilstoši noslēgtajiem līgumiem:

 • Uzņēmumu un privātpersonu kredītu līgumi, tajā skaitā hipotekāro kredītu līgumi, paliek spēkā atbilstoši to noteikumiem.
 • Ikdienas pakalpojumus privātpersonām un vietējiem uzņēmumiem turpināsim atbalstīt līdz turpmākam paziņojumam.
 • Tomēr 2018. gada laikā mēs pakāpeniski pārtrauksim sniegt ikdienas bankas pakalpojumus privātpersonām un vietējiem uzņēmumiem. Mēs Jūs laikus informēsim par jebkādām izmaiņām, kas skars Jūsu uzņēmumam sniegtos pakalpojumus.

Turklāt pieņemtais lēmums nozīmē, ka mēs nevarēsim slēgt jaunus finanšu darījumus ar klientiem privātpersonām un vietējiem uzņēmumiem.

Jūs saņemsiet detalizētu informāciju, cik drīz iespējams

Mēs, protams, centīsimies minimizēt neērtības, ko šis lēmums jums varētu radīt. Tuvāko mēnešu laikā mēs jūs informēsim personīgi, kā arī šajā tīmekļa vietnē, precizējot, kāda būs šī lēmuma ietekme uz katru no jūsu izmantotajiem pakalpojumiem.

Ņemot vērā, ka visi ar jums noslēgtie līgumi līdz turpmākam paziņojumam paliek spēkā, šobrīd jums nekas nav jādara.

Biežāk uzdotie jautājumi

 • Kā tas ietekmēs vietējos klientus? Vai jums būtu jāveic kādas darbības?
  Banka turpinās pildīt savas saistības atbilstoši noslēgtajiem līgumiem, kā arī līdz turpmākam paziņojumam atbalstīs esošos ikdienas pakalpojumus. Kredītlīgumi paliks spēkā atbilstoši noslēgto līgumu nosacījumiem. Ikdienas pakalpojumu sniegšanu gan privātpersonām, gan vietējiem biznesa klientiem, kur tas iespējams, mēs pakāpeniski izbeigsim 2018. gada laikā.

  Šobrīd jums kā bankas klientam nekādas darbības nav jāveic. Mēs turpināsim jūs apkalpot noslēgto līgumu ietvaros. Visi pakalpojumi un līgumi paliek spēkā.

  Mēs ar jums sazināsimies, tiklīdz mums būs pieejama detalizētāka informācija par turpmāko. Par izmaiņām jūs uzzināsiet laikus, ne mazāk kā 60 dienas pirms to stāšanās spēkā.
 • Kāda ir “starptautiskā klienta” definīcija? Kā šīs izmaiņas ietekmēs starptautiskos klientus?
  Starptautisks klients ir Danske Bank Grupas klients Ziemeļvalstīs (kura mātes sabiedrības galvenā mītne atrodas kādā no Ziemeļvalstīm), kā arī globālās korporācijas ar nozīmīgu biznesa aktivitāšu daļu Ziemeļvalstīs, kuras Danske Bank izmanto kā savu banku kādā no Ziemeļvalstīm.

  Turpmāk mēs jums sniegsim vēl individualizētākus risinājumus atbilstoši jūsu finanšu vajadzībām un jau šobrīd veicam ievērojamus ieguldījumus, lai harmonizētu savus pakalpojumus, produktu piedāvājumu un risinājumus pāri robežām.

  Ņemot vērā, ka mūsu sadarbība turpinās kā ierasts, Jums nekādas darbības nav jāveic. Ja jūs vai jūsu kolēģi esat mūsu klienti kā privātpersonas, tad mēs par gaidāmo jūs informēsim atsevišķi.